Zasady gry w Pasjansa Pająka

Jak grać w Pasjansa Pająka ?

Gra w Pasjansa Pająka online jest łatwa — wystarczy postępować zgodnie z tymi pięcioma zasadami poniżej.

1. Wybierz odpowiednią grę adekwatną do swoich umiejętności.

Wiele gier Pasjanse Pająk pozwalają wybrać preferowaną trudność — pasjans pająk w jednym kolorze jest najłatwiejszy, a pasjans w czterech kolorach jest najtrudniejszy. Wybierz odpowiednią grę z listy na stronie głównej. Jeśli jesteś początkowym graczem nie wybieraj wersji z dwoma czy czterema kolorami by się nie zniechęcić już na samym początku. Polecaną grą na początek jest Pasjans Pająk Klasyczny.

2. Pamiętaj, co jest celem układania pasjansa.

Pamiętaj, że twoje karty muszą być posortowane na osiem stosów. Celem tej darmowej gry karcianej jest posortowanie wszystkich kart na stole do ośmiu podstawowych pól u góry ekranu.

3. Naucz się sortować karty według zasad.

Posortuj swoje karty malejąco. Aby to osiągnąć, musisz posortować wszystkie karty pasjansa pająka w kolejności malejącej (król, królowa, walet, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, as). Wszystkie karty muszą być tego samego koloru. Karty zostaną automatycznie przeniesione do stosu fundamentów jak uda Ci się to zadanie.

4. Mechanika gry w pasjansa na telefonie i komputerze.

Kliknij i przeciągnij, aby przenieść jedną kartę. Aby przenieść kilka kart w grze, po prostu kliknij i przeciągnij je na inne stosy. Jeśli gracie na telefonie należy dotknąć i przytrzymać kartę lub sekwencje kart, które chcecie przenieść i przeciągnąć je w inne miejsce.

Kliknij talię, aby otrzymać więcej kart. Jeśli chcesz, aby rozdano dodatkowe karty, po prostu kliknij talię w lewym górnym rogu.

Kiedy grasz w pasjansa pająka online w którym są dodatkowe opcje takie jak pomoc czy specjalne ustawienia możesz ich użyć klikając w odpowiednie pole w grze.

5. Jak grać w Pasjansa Pająka ?

Zasady pasjansa pająka zależą od liczby kolorów, którymi zdecydujesz się grać — masz do wyboru cztery kolory, dwa kolory i jeden kolor.

5.1 Zasady pasjansa czterech kolorów.

Możesz przenieść kartę na stos, jeśli ma niższą rangę niż ta, na której jest umieszczona. Możesz przenosić grupy kart tylko wtedy, gdy są tego samego koloru i w kolejności malejącej. Karty zakryte w otwartych kolumnach należy odwrócić. Jeśli nie możesz wykonać żadnego ruchu, możesz rozdać dziesięć kart. Kompletne stosy, które są uporządkowane malejąco według koloru, można usunąć z gry.

5.2 Zasady pasjansa w dwóch kolorach.

Karty są podzielone 50/50 na jeden czerwony i jeden czarny kolor. Możesz przenosić grupy kart, jeśli są w porządku malejącym i są czerwone lub czarne. Kompletne stosy, które wszystkie są czerwone lub czarne i w odpowiedniej kolejności, można usunąć z gry.

5.3 Zasady pasjansa w jednym kolorze.

Możesz przenieść dowolną grupę kart, które są w kolejności malejącej. Każdy kompletny stos kart można usunąć z gry. Standardowa wersja internetowego pasjansa pająka wykorzystuje cztery kolory, więc dobrze jest poznać zasady i opanować je.

W naszym serwisie możecie wybrać dowolną darmową grę pasjans jeden, dwa lub cztery kolory. Wypróbujcie je wszystkie i zobaczcie, która jest najlepsza.

Jak wygrać w Pasjansa Pająka ?

Darmowe gry w pasjansa pająka mają prosty cel: usunąć wszystkie karty z gry, tworząc stosy tego samego koloru, które są ułożone malejąco.

Istnieje wiele sposobów osiągnięcia tego celu i wygrania pasjansa, ale skorzystanie z tych siedmiu świetnych wskazówek zwiększy Twoje szanse.

  1. Przenieś w pełni spakowane stosy kart.
  2. Odsłoń swoje ukryte karty, kiedy tylko możesz.
  3. Odsłoń swoje zakryte karty JAK NAJSZYBCIEJ.
  4. Twórz puste stosy jak najszybciej.
  5. Najpierw buduj swoje stosy na wyższych kartach.
  6. Umieść swoje króle w stosach, które są otwarte.
  7. Spróbuj usunąć stosy tak szybko, jak to możliwe.

Wypróbuj te wskazówki już teraz, grając w naszą internetową grę w pasjansa pająka. Jeśli potrzebujesz trochę więcej pomocy, możecie napisać do nas maila. 

Scroll to Top